Тема. Натюрморт як жанр образотворчого мистецтва. Особливості виділення головного в композиції. Натюрморт з натури. Композиція з неживих предметів (квіти у вазі, овочі, фрукти, шкільне приладдя тощо). “Вербові котики”, “Квітуча гілочка у вазі”
Натюрморт як жанр образотворчого мистецтва.
https://www.youtube.com/watch?v=RrpG8dfM9Tk
У селах, де копають колодязі, цікавим є звичай класти вербову дощечку, завдовжки з долоню, у відро з водою. Верба дезінфікує воду, поліпшує її смак, надає їй вербового духу.
Відчути тонкий аромат верби можна, не відходячи від комп’ютера. Намалюй весняний натюрморт: букет пухнастих котиків у вазі, і Твоя кімната наповниться п’янким запахом весни!
1. За допомогою прямих та овалів намалюй вазу.
2. Схематично зобрази вербові гілочки.
3. Додай гілочкам об’єму, потовщивши їх кривими біля намальованих раніше.
4. Намалюй пухнасті вербові котики.
5. Заштрихуй вербові гілочки та розтушуй бутони. Відблиск на вазі залиши білим.
Розмір та вигляд вази можна змінювати, як заманеться. До того ж, натюрморт може містити всього кілька гілочок верби…
02 КВІТНЯ
Тема.Побутові теми у творах мистецтва.
Поглиблення умінь у створенні багатофігурної композиції. Зображення тварин та
людей в ілюстраціях до казок. Передача індивідуальної характеристики казкового
персонажа. “Кіт у
чоботях”, “Рукавичка”, “Івасик-Телесик”
Творчість художників безмежна. Вони цікавляться краєвидами землі, тваринним і рослинним світом, навколишніми предметами... Але ще є теми, які хвилюють творчу душу митців. Сім’я, школа, праця, відпочинок, будь-який етап життя людини — усе це знаходить відбиття у творах образотворчого мистецтва. З давніх-давен художників цікавив побут людей — і знаменитих, і зовсім нікому не відомих, поетів і художників, музикантів і звичайних робітників.
Жанр образотворчого мистецтва, про який я згадала, має назву побутового, тому що розповідає про побут людей. Праця, відпочинок, навчання, особисте життя людини — усе це відбивається у творах побутового жанру.
Побутові сцени, зображені художниками різних епох, дають змогу ніби зазирнути в реальне життя давно минулих часів. Адже художник, зображуючи сучасне йому життя, немов фіксує для нащадків неповторні особливості побуту своєї епохи.
Окрім живопису, жанрові теми поширені також у графіці та в скульптурі, переважно невеликих розмірів. Дуже привабливо виглядають невеликі скульптурні групи, виконані майстрами декоративно-прикладного мистецтва, наприклад різьблені дерев’яні іграшки або порцелянові статуетки.
23 КВІТНЯ
Тема. Знайомство з художниками театру, з елементами сценографії (декорації, сцена тощо) та їх призначенням. Значення форми, кольору, декору у створенні виразних театральних масок. “Театральна маска”30 КВІТНЯ
Тема. Роль костюма в розкритті образу театрального героя. Узгодження форми (деталей одягу) з декором. Різновиди ляльок в театрі та мультиплікації. Конструювання лялькового персонажу. “Костюм театрального героя”, “Костюм до образу Квітки”, “Персонаж лялькового театру”
Намалюй ескіз театрального костюма улюбленого казкового героя.
Немає коментарів:
Дописати коментар